Acuvue Oasys for Astigmatism (6 šošoviek)

27.99 €
100% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 22.4. zvoľte parametre
Vybrať parametre aj pre druhé oko
Pridať k objednávke 7.99 € 7.49 €
Osobný odber (1–3 dni) 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 59.00 €
27.99 €
Darček zdarma v cene až 15.79 € k objednávke nad 60.00 €

Vlastnosti - Acuvue Oasys for Astigmatism (6 šošoviek)

Výrobca: Johnson and Johnson
DIA: 14.50
BC: 8.60
Obsah balenia: 6 šošoviek
Exspirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 129 Dk/t
Za ako dlho vymeniť: 14 dní
Množstvo vody: 38%
Názov produktu: Acuvue Oasys for Astigmatism
Cylindr: od -0.75 do -2.75
Dioptrie: od -9.00 do +6.00
Materiál: Senofilcon A
Spanie so šošovkami: Áno
UV ochrana: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Recenzie

100%
65 našich zákazníkov odporúča tento produkt.
(naposledy hodnotené dňa 28.03.2024)
recenzie nie sú overené

Komentáre (12)

Máte nejaké otázky?
Denisa

Dobrý deň. Rada by som sa informovala o šošovkách na astigmatizmus pretože viem, že menšie hodnoty ako 0.75 sa nevyrábajú a preto si nie som celkom istá aké hodnoty by boli pre mňa najvhodnejšie. Nechcem si kúpiť nevhodné alebo nesprávne hodnoty a nejako to zhoršiť. Hodnoty namerané Pravá sféra -2.00, cylinder -0.50 a os je 10. Ľavá sféra -1.50, cylinder -0.50 a os je 0. Ďakujem za odpoveď .

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Vaše cylindrické hodnoty sú zatiaľ príliš nízke a bude potrebné ich prepočítať na sféru. To znamená, že Vám na korekciu zraku postačí sférický variant týchto kontaktných šošoviek - Acuvue Oasys. Na korekciu pravého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2.25 a na korekciu ľavého oka budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1.75. Pretože tieto šošovky nemáte s veľkou pravdepodobnosťou vyskúšané, zvážte odbornú aplikáciu. Vyhnete sa tak nevhodnej investícii, ktorou sa nákup na internete môže stať. Alebo Vám z nášho sortimentu môžeme ponúknuť štrnásťdňové kontaktné šošovky TopVue Premium, pri ktorých funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Alebo Vám môžeme ponúknuť mesačné šošovky TOTAL30, pri ktorých je momentálne taktiež spustená služba Garancia vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky v nejakom smere nevyhovovali a spĺňali by ste podmienky služby, môžete ju využiť a Vaša investícia za šošovky sa Vám vráti. A pretože sa v oboch prípadoch jedná o viacdenné šošovky, budete na ich starostlivosť potrebovať aj vhodný roztok napr. Laim Care. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Agáta Gnipová

Dobrý deň roky som používala šošovky ACUVE OASYS FOR ASTIGMATISM, tie hodnoty cylindrov, ktoré potrebujem sa prestali vyrábať. Vyskúšala som i inú značku ,ale niesom celkom spokojná, preto sa chcem poradiť. Na poslednej kontrole u očnej lekárky mi boli predpísané okuliare do diaľky: Pravé oko Sph.dptr. +2,50, cylinder +1,50 os 90° Ľavé oko Sph.dptr.+0,50, cyl. +2,75 os 90°. Do blízka mám : Pravé oko +3,75 ,cilinder +1,50, os 90°, ľavé oko +2,00, cylinder+2,75 os 90°.Šošovky, ktoré som objednávala mali parametre :Ľavé oko D +2,75, cyl. -2,25 , os 180°.ˇPravé oko D +3,00, cyl.-2,25, os 180°. Prosím oradu , aké si zvoliť šošovky, značku i parametre. Ďakujem.

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Podľa predpisu na okuliare máte kombinovanú poruchu zraku - astigmatizmus s presbyopiou. Z nášho sortimentu Vám ku korekcii tejto zrakovej poruchy vieme ponúknuť iba šošovky Proclear Multifocal Toric. Vzhľadom v povahe tohto problému Vám však vrelo odporúčame navštíviť očného špecialistu, ktorý Vám s korekciou pomôže. Veľmi často sa totiž dioptrické hodnoty pri skúšaní šošoviek musia upraviť. Pokiaľ pre Vás nie je problém zastaviť sa v OC Eurovea v Bratislave, vieme Vám ponúknuť služby našej kamennej optiky. Cez našu webovú stránku sa môžete objednať na konkrétny termín vyšetrenia. Pokiaľ si vyberiete šošovky bez odbornej pomoci, prosím, majte na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek alebo ich parametrov nie je možné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade ďalších otázok sme Vám plne k dispozícii. Pekný deň.
Jozef

Dobrý deň, u môjho očného mi bolo namerané v zázname: VISUS OD: 4m/50 s kor. - 2,5 dsf - 0,5 cyl os 75 st 5/5 OS: 4m/50 s kor. - 2,25 dsf - 0,75 cyl os 90 st 5/5 Záver: Myopia levis o. utr. et Astigmatizmus myop. o.u. VOT t.č. v norme Môžem si kúpiť napr. šošovky Acuvue Oasys for Astigmatism? Tam však nie je možnosť na jednom oku zvoliť cylinder - 0,5 (iba - 0,75 najnižšia) a os 75 st. (iba po 10 stupňov). Môžem namiesto 75 st. si zvoliť napr. 70 a namiesto 0,5 cyl dať 0,75? Prípadne aké iné šošovky si objednať? Ďakujem.

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme za Vašu otázku. Napriek tomu, že máte trpíte na astigmatizmus, sú Vaše cylindrické hodnoty na pravom oku zatiaľ príliš nízke, a preto bude potrebné ich prepočítať na sféru. Ku korekcii zraku tak budete potrebovať pre každé oko iný typ šošovky. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom cez internet odborne aplikované. Vyhnete sa tak nevhodnej investícii, ktorú môže predstavovať nákup cez internet. Pokiaľ máte záujem o šošovky Acuvue Oasys, ku korekcii pre pravé oko budete potrebovať sférickú šošovku Acuvue Oasys s hodnotou dioptrie -2,75. Ku korekcii pre ľavé oko budete potrebovať tuto tórickú šošovku Acuvue Oasys for Astigmatism s hodnotou dioptrie -2,25, cylindra -0,75 a osi 90°. Ak sa však rozhodnete šošovky vyskúšať sám bez odbornej pomoci, majte, prosím, na pamäti, že na nevhodný výber šošoviek nie je vhodné uplatniť prípadnú reklamáciu. V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nám môžete napísať, radi Vám pomôžeme. Prajeme krásny deň.
honza

Dobry den, prosim ake sosovky bych si mal kupit ak mam oci: L: -3.5D, cylinder: -0.5, osa: 140 P: -3.5D, cylinder:-2.25, osa: 170 dakujem

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, Honzo, ďakujeme Vám za otázku. Pred nákupom kontaktných šošoviek je nutné okuliarový predpis upraviť. Aj keď máte nameraný cylinder na oboch očiach, na ľavom oku je hodnota cylindra zatiaľ príliš nízka, a bude nutné ju prepočítať na sféru. Ku korekcii zraku tak budete na každé oko potrebovať iný typ kontaktnej šošovky. Ku korekcii ľavého oka budete potrebovať sféricku šošovku Acuvue Oasys a ku korekcii pravého oka budete potrebovať túto tórickú (astigmatickú) šošovku Acuvue Oasys for Astigmatism. Pretože ste začiatočník, odporučili by sme Vám najprv jednodenné šošovky, ktoré nevyžadujú žiadnu starostlivosť. 1 Day Acuvue Moist s hodnotou dioptrie -3,50 pre ľavé oko. Pre pravé oko potom šošovky 1 Day Acuvue Moist for Astigmatism s hodnotou dioptrie -3,50, cylindra -1,75 a osou 170°. Radi by sme Vás však upozornili, že na nevhodne vybrané šošovky alebo ich parametre nie je možné uplatniť reklamáciu. Správne by ste mali mať šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované očným špecialistom. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám poradíme. Pekný deň.
Šarlota

Dobrý deň, chcem sa spýtať aké kontaktné šošovky sú pre mňa vhodné, pokiaľ mám astigmatizmus a cylinder -0,5 a -1,25 ďakujem

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Radi Vám poradíme s hodnotami pre nákup kontaktných šošoviek, potrebujeme však poznať Váš kompletný okuliarový zápis od očného špecialistu, vrátane všetkých znamienok (+, - alebo =). Na finálne hodnoty má vplyv nielen cylinder, ale aj dioptria. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Martina Urbanová

Dobrý deň. U očného lekára mi boli namerané: pravé oko -2,75 a cylinder -0,5 a os 180° ľavé oko - 2,25 a cylinder -0,5 a os 175° Chcem sa prosím opýtať, aké kontaktné šošovky sú pre mňa najvhodnejšie, keďže konkrétne hodnoty sa nedajú zvoliť?

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Aj keď sa u Vás rozvíja astigmatizmus, ku korekcii zraku Vám postačia zatiaľ sférické šošovky, pretože Vaše cylindrické hodnoty sú zaiaľ príliš malé. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -3,00 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -2,50. Sférická varianta týchto šošoviek je Acuvue Oasys. Pretože ide o štrnásťdenné kontaktné šošovky, budete k nim potrebovať aj čistiaci roztok napr. Gelone. Pokiaľ ste úplná začiatočníčka, odporúčali by sme Vám skôr jednodenné šošovky TopVue One+. Pokiaľ by ste šošovku poškodila z dôvodu začiatočníckej neobratnosti, finančná strata nebude tak veľká. Naviac, pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovy z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pekný deň.
Diana

Dobrý deň, chcem sa opýtať podľa predpisu na okuliare mám sférické dioptrie -3,5 na obidvoch očiach a cylinder dioptriu -0,5 na obidve oči, a os na pravom 111 a na ľavom 86. Očná doktorka mi povedala že si mám objednať šošovky -3,5 na obidve oči so zakrivením 8,6. Následne som išla do optiky kde mi objednali šošovky -3,75 (vraj kvôli tomu cylindru). Po istom čase (asi 2 mesiace) nosenia šošoviek mi začali praskať žilky v očiach. Oči ma však výrazne neštípu ani nedráždia, len mi výrazne praskajú v očiach žilky. Môžem sa opýtať kde mohol nastať problém? nemala by som nosiť šošovky ktoré sú astigmatické keďže mám na očiach rôznu os? nikde som však nenašla šošovky s dioptriou cylindru menšiu ako -0,75. Ďakujem za rady

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho dioptrického zápisu by ste mali mať šošovky s hodnotou dioptrie 3,50. Teda tak, ako Vám to odporučila očná lekárka. Dôvod červených očí môže mať hneď niekoľko príčin a takto na diaľku Vám, bohužiaľ, nie sme schopný povedať, ktorí bude ten správny. U nositeľov kontaktných šošoviek to má väčšinou súvislosť s narušením slzného filmu a ide teda o syndróm suchého oka. Dôvodom však môže byť aj zápal, alebo nedostatočné okysličenie očí. Z týchto dôvodov by ste mali problém riešiť s Vaším očným lekárom, ktorý na základe vyšetrenia môže konať. Posledná Vaša otázka cieli na astigmatické šošovky. Tieto šošovky je možné zakúpiť až od hodnoty cylindra -0,75. V prípade, že je hodnota cylindra menšia, je nutné ju prepočítať na sféru. Potom stačia ku korekcii zraku klasické sférické kontaktné šošovky. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Martina

Dobrý deň, chcela by som začať nosiť šošovky, mám v tom však zmätok pri výbere. Správa z očného vyšetrenia je: refrakcia v cykloplégii odx +1.0Dcyl ax 60 osin + 0.25+ 0.25dcyl ax 125 Visus odx s kor. 1.0 osin s kor.1.0 Z. Refrakčná vada. Nosím denne okuliare, ale chcela by som prejsť na kontaktné šošovky, viete mi prosím pomôcť aké parametre mám zadať pri objednávky a aký produkt by ste mi odporučili ? Ďakujem pekne za odpoveď

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho zápisu máte veľmi častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Na ľavom oku je však cylindrická hodnota príliš nízka, a preto bude nutné ju previesť na sféru. Ku korekcii budete na každom oku potrebovať iný typ šošovky. Pre pravé oko budete potrebovať tórickú (astigmatickú) šošovku s hodnotou dioptrie +1,00, cylindra -0,75 a osou 150°. Pre ľavé oko by ste potom potrebovali klasickú, sférickú šošovku Acuvue Oasys s hodnotou dioptrie +0,50. Ak tieto kontaktné šošovky nemáte vyskúšané, potom by sme Vám skôr odporučili kontaktné šošovky TopVue Premium a TopVue Premium for Astigmatism, pretože pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nesadli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Pekný deň.
Zuzana

Dobrý deň. Na pravom oku mám namerané hodnoty: sférické dioptrie -2, cylinder -0,5, os 90°. Aké šošovky si mám vybrať? Ďakujem

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Máte pomerne častú refrakčnú vadu – astigmatizmus. Vaše cylindrické hodnoty sú však príliš nízke, preto je potrebné previesť ich na sféru. Po prepočte budete na korekciu zraku potrebovať klasické sférické kontaktné šošovky Acuvue Oasys s hodnotou dioptrie -2,25. Ak šošovky ešte nemáte vyskúšané, zvážte prosím konzultáciu s očným špecialistom, ktorý by Vám kontaktné šošovky odborne aplikoval. Vaše následné nákupy na internete sa potom nestanú nevhodnou investíciou. Alebo Vám z nášho sortimentu môžeme ponúknuť kontaktné šošovky TopVue Premium, u ktorých funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, žeby Vám kontaktné šošovky nesadli, môžete službu využiť a neprídete tak o vloženú investíciu. Keďže v oboch prípadoch ide o 14dňové kontaktné šošovky, nezabudnite si k šošovkám zaobstarať aj roztok, s ktorým sa budete o kontaktné šošovky starať. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Diana

Dobrý deň aj ja mám cylinder -0,5 na oboch očiach, poradíte mi ktoré šošovky si vybrať? ostatné údaje: sférické dioptrie -2,75 na ocoh očiach, os pravé oko 115°, os ľavé oko 86° ..Ďakujem

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Skutočne máte astigmatizmus, ale cylindrické hodnoty máte veľmi nízke, a preto je nutné ich prepočítať na sféru. Potom budete na obe oči potrebovať klasické sférické šošovky s hodnotou dioptrie -3,00. Ak máte záujem o túto značku, potom ich sférickú variantu nájdete TU. Pekný deň.
zuzana kubalakova

dobrčy den prosim vas cchela by som si zakupt sosovky no vsak ked si cchem zadat cylinder ktory mam -0,5 nie je tam taka volba az 0,75? DAsa to njak zmenit prip viete mi poradit prip vybrat vhodny typ ktory by mi pasoval keby som vam poslala vsetky info?nosim bezne okuliare ideme na dovolenku tak by som chcela nejake vyskusat lebo nosievala som ich prd 10timi rokmi v UK no vsak dost som citila stale pocit sucheho oka ? dakujem

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Kontaktné šošovky s cylindrom 0,50 sa nevyrábajú. Väčšinou sa takto nízky cylinder prepočíta k dioptrii. K tomu by sme potrebovali poznať všetky Vaše namerané hodnoty vrátane plusových alebo mínusových znamienok. Dioptria nie je jediný a rozhodujúci parameter pre výber kontaktných šošoviek. Napíšte nám prosím kompletný zápis nameraných parametrov a potom uvidíme, aké šošovky Vám odporučíme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Gabika

Šošovky tu objednávam pravidelne a som spokojná, rýchle dodanie a raz, keď som zle zvolila dioptriu mi šošovky vymenili bez problémov za iné.