Air Optix Night and Day Aqua (3 šošovky)

22.79 €
95% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? Piatok 3.2. zvoľte parametre
Pridať k objednávke 5.79 €
Pridajte si roztok:
Pridajte si roztok:
Roztok Gelone 360 ml
5.79 €
Osobný odber (1–2 dni) 1.79 € *
Kuriér na adresu (1–2 dni) 1.89 € *
Slovenská pošta (kuriér) (1–2 dni) 1.89 € *
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 59.00 €
22.79 €
Darček zdarma v cene až 10.38 € k objednávke nad 60.00 €

Air Optix Night and Day Aqua

Air Optix Night and Day Aqua sú kontaktné šošovky s mesačnou plánovanou výmenou. Ich výrobca - spoločnosť Alcon – ich odporúča okrem denného nosenia aj k noseniu kontinuálnemu. Behom 30 dní nie je potrebné pár kontaktných šošoviek z oka vyberať, ani pred spaním.

Kontinuálne nosenie konzultujte s očným špecialistom

Kontinuálne nosenie však musí byť konzultované s očným špecialistom. Nie pre každého je táto forma užívania šošoviek vhodná. Je nutné tiež podotknúť, že sa názory na nepretržitý spôsob nosenia kontaktných šošoviek aj medzi odborníkmi veľmi líši. Rada z nich ich neodporúča vôbec, niektorí odporúčajú vyberanie po niekoľkých dňoch.

Air Optix Night and Day bezpochyby patrí medzi najkvalitnejšie kontaktné šošovky na trhu. Rozhodne však neodporúčame ich zakúpenie bez predchádzajúcej odbornej aplikácie. Šošovky majú priemer (DIA) 13.8 mm, ktorý rozhodne vyhovuje menej užívateľom než bežnejší 14.0 nebo 14.2.

Dostupné tiež v balení po 6 šošovkách.Pokiaľ ide o priepustnosť kyslíka týchto šošoviek, možno vás zaujíma, prečo je rozdiel medzi hodnotami tu v tabuľke parametrov a na vašej škatuľke kontaktných šošoviek Air Optix. Nejedná sa o chybu, čísla sú správne: Na našom webe uvádzame číslo vyjadrujúce priepustnosť kyslíka v závislosti od hrúbky šošovky (Dk/t). Toto číslo vzniká vydelením hodnoty priepustnosti kyslíka šošovky (Dk) hodnotou hrúbky šošovky (t). Väčšina výrobcov kontaktných šošoviek uvádza práve hodnotu Dk/t, ktorú vidíte aj na našich stránkach. Na krabičke vašich šošoviek Air Optix môže byť však uvedená hodnota Dk.

Vlastnosti - Air Optix Night and Day Aqua (3 šošovky)

Výrobca: Alcon
BC: 8.60, 8.40
Obsah balenia: 3 šošovky
DIA: 13.80
Exspirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 175 Dk/t
Množstvo vody: 24%
Za ako dlho vymeniť: 30 dní
Názov produktu: Air Optix Night and Day Aqua
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
Materiál: Lotrafilcon A
UV ochrana: Nie
Spanie so šošovkami: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Recenzie

95%
282 našich zákazníkov odporúča tento produkt. recenzie nie sú overené

Komentáre (2)

Máte nejaké otázky?
Simona

Dobry vecer , chcela by som sa spytat ak mam priemer 14,2 a 14,5 ci to nebude vadit pre moje oci

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Pri priemere aj zakrivení sú povolené medzné odchýlky ± 0,20 mm od nameranej hodnoty očným špecialistom. Väčší rozdiel už môže byť problém. Môže sa však stať, že Vám tento rozdiel nebude robiť problém, tieto situácie sú veľmi individuálne. Jedná sa o pomerne drahé kontaktné šošovky, a z toho dôvodu by sme Vám odporučili najprv zmenu kontaktných šošoviek konzultovať s Vaším očným špecialistom. Ak by ste zároveň mali záujem o nepretržité nosenie, ktoré tieto šošovky umožňujú, potom sa konzultácii s očným špecialistom nevyhnete, pretože tento spôsob nosenia by mal vždy schváliť odborník. Pri konzultácii by Vám mal očný špecialista tieto kontaktné šošovky dať aj vyskúšať. Pokiaľ Vám šošovky sadnú, môžete ďalšie nákupy bez obáv zo straty investície vykonávať na internete. Pekný deň.

Ivan

Ocakaval by som 2 alebo 4, 6.... T.j. vzdy parne cislo. Dakujem za vysvetlenie.

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Máte na mysli veľkosť balenia? Kontaktné šošovky sú dostupné aj v balení 6 kusov. To je štandardná veľkosť u mesačných a dvojtýždňových šošoviek. Balenie po 3 kusoch je vhodné pre nositeľov, ktorí majú na pravom a ľavom oku rozdielne dioptrie. Kúpi si teda 2 balenia po troch šošovkách, každé s príslušnou dioptriou. Ak by ste sa chceli opýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám prosím. Prajeme Vám pekný deň.