Air Optix plus HydraGlyde Multifocal (6 šošoviek)

44.80 €
99% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? Pondelok 3.4. zvoľte parametre
Pridať k objednávke 5.29 €
Pridajte si roztok:
Pridajte si roztok:
Roztok Gelone 360 ml
5.79 €
5.29 €
Osobný odber (1–2 dni) 1.79 € *
Slovenská pošta (kuriér) (1–2 dni) 1.89 € *
Packeta domov (1–2 dni) 1.89 €   
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 59.00 €
44.80 €
Darček zdarma v cene až 10.38 € k objednávke nad 60.00 €

Air Optix plus HydraGlyde Multifocal

Air Optix plus Hydraglyde Multifocal sú kontaktné šošovky pre korekciu presbyopie čiže stareckej ďalekozrakosti. Sú to mesačné multifokálne šošovky od spoločnosti Alcon vyrobené zo silikón-hydrogélového materiálu s vysokou priepustnosťou kyslíka. Materiál má svetlo modré manipulačné zafarbenie.

Odolný materiál s komplexom HydraGlyde

Materiál kontaktných šošoviek Air Optix plus Hydraglyde Multifocal je vytvorený tak, aby vám poskytol celých 30 dní pohodlného nosenia. Dôležitou zložku tvorí zvlhčujúci komplex látok nazvaný HydraGlyde®. Ten v šošovke uzamyká vodu, takže šošovky sú neustále príjemne vlhké a v oku príjemné. Túto vlastnosť multifokálnych šošoviek Air Optix plus Hydraglyde Multifocal iste oceníte predovšetkým, ak patríte medzi nositeľov s citlivými očami a alebo riešite syndróm suchého oka.

Ďalším veľkým plusom týchto mesačných šošoviek je technológia SmartShield™. Na povrchu šošovky vytvára ochranný štít, ktorý bráni nečistotám usadzovať sa na šošovke. Žiadny typ depozit nebude narušovať pohodlné nosenie a materiál sa tak stáva odolnejším.

Kombinácia dioptrických zón

Multifokálne šošovky Air Optix plus Hydraglyde Multifocal sú skonštruované tak, že oko môže hladko a plynulo prechádzať medzi jednotlivými zónami. Jednotlivé dioptrické zóny sa starajú o to, aby ste videli ostro a bez problémov na diaľku, strednú vzdialenosť aj na blízko.

Dostupné tiež v balení po 3 šošovkách.Pokiaľ ide o priepustnosť kyslíka týchto šošoviek, možno vás zaujíma, prečo je rozdiel medzi hodnotami tu v tabuľke parametrov a na vašej škatuľke kontaktných šošoviek Air Optix. Nejedná sa o chybu, čísla sú správne: Na našom webe uvádzame číslo vyjadrujúce priepustnosť kyslíka v závislosti od hrúbky šošovky (Dk/t). Toto číslo vzniká vydelením hodnoty priepustnosti kyslíka šošovky (Dk) hodnotou hrúbky šošovky (t). Väčšina výrobcov kontaktných šošoviek uvádza práve hodnotu Dk/t, ktorú vidíte aj na našich stránkach. Na krabičke vašich šošoviek Air Optix môže byť však uvedená hodnota Dk.

Vlastnosti - Air Optix plus HydraGlyde Multifocal (6 šošoviek)

Výrobca: Alcon
BC: 8.60
DIA: 14.20
Obsah balenia: 6 šošoviek
Exspirácia: 12 mesiacov a viac
Priepustnosť O2: 138 Dk/t při -3.00 Dpt
Za ako dlho vymeniť: 30 dní
Množstvo vody: 33%
Názov produktu: Air Optix plus HydraGlyde Multifocal
Dioptrie: od -10.00 do +6.00
ADD PWR: High (+2,00 - +2,50), Low (+0,75 - +1,25), MED (MAX ADD +2.00)
Materiál: Lotrafilcon B
UV ochrana: Nie
Spanie so šošovkami: Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Recenzie

99%
676 našich zákazníkov odporúča tento produkt. recenzie nie sú overené

Komentáre (3)

Máte nejaké otázky?
Zdenka Vozarova

Dobrý deň chcela by som vyskúšať multifokálne šošovky, na lekárskom predpise mám uvedené hodnoty do dialky PO+4,0 Cyl+0,5 Os 38°, ĽO+5,0 Cyl+1,0 Os145°,do blízka PO+6,0 Cyl+0,5 Os38°, ĽO+7,0 Cyl+1,0 Os145°.Chcela by som vedieť akú adíciu potrebujem. Ďakujem.

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, Zdenka, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte kombinovanú očnú vadu - presbyopiu s astigmatizmom. Na pravom oku máte cylindrické hodnoty zatiaľ nízke a budú sa prevázdať na sféru, a ku korekcii tohto oka Vám bude stačiť klasická, multifokálna šošovka s hodnotou dioptrie +4,50 a adície +2,00. Na ľavom oku máte už cylindrické hodnoty vyššie a bude nutné s nimi počítať. Korekcia šošovkami na ľavom oku by sa dala vyriešiť dvomi spôsobmi. 1) Korekciou špeciálnou šošovkou pre kombinovanú očnú vadu, ktorú ponúka len spoločnosť CooperVision, šošovkami Proclear Multifocal Toric s hodnotou dioptrie +7,50, cylindra -0,75, osou 55° a adíciou +2,00 alebo 2) korekciou klasickou, multifokálnou šošovkou s hodnotou dioptrie +7,00 a adíciou +2,00. Každopádne by bolo najvhodnějšie nechať si šošovky odborne aplikovať u očného špecialistu. Keď budete mať šošovky, ktoré Vám bez výhrad sadnú a korekcia zraku bude perfektná, potom budete môcť ďalej nakupovať kontaktné šošovky bez obáv na internete. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.
Léko Stefan

Na lekárskom predpise mám uvedené na citanie + 3 na dialku + 1 rovnako pre oba oci. Za odpoved Vám dakujem

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za informácie. Pre nákup týchto multifokálnych šošoviek budete potrebovať šošovky s hodnotou dioptrie +3,00 a add power +2,00 (medium). Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Jolana Bittnerová

Ak nie som spokojná so šošovkami a chcela by som ich vrátiť respektíve vymeniť Je to možné? Kúpila som balenie po 6 čiže na tri mesiace - teraz používam prvý pár a musím konštatovať, že na blízko skoro nič neprečítam, prdtým som mala tie isté parametre ale iný výrobca a mohla som bez problémov čítať, čo teraz nemôžem, čo je pre mňa problém - v práci musím veľa čítať denne. Ďakujem za pochopenie Bittnerová

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Tieto kontaktné šošovky môžete reklamovať, ak máte akékoľvek podozrenie na zhoršenú kvalitu šošoviek. K reklamácii prosím priložte kópiu lekárskej správy (nie staršiu 1 rok), kde Vám tieto konkrétne šošovky očný špecialista odporučil (viďte obchodné podmienky). Vrátenie alebo výmena nekompletného balenia, bohužiaľ, nie je možná len z dôvodu, že Vám šošovky nevyhovujú. Výnimkou sú iba šošovky TopVue, pri ktorých je zavedená služba Garancia vrátenia peňazí. Ak by sme pre Vás mohli urobiť čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.