Ako a prečo si objednať dioptrické okuliare online?

Uvažujete, že si kúpite dioptrické okuliare online? Možno sa pýtate, aké výhody má kúpa okuliarov online oproti kúpe okuliarov v optike. Jednou z hlavných výhod je cena - kúpiť si dioptrické okuliare na internete je výrazne lacnejšie ako v kamennej optike. Aj vďaka tzv. virtuálnemu zrkadlu je to dnes oveľa jednoduchšie ako v minulosti. Ako si vybrať ideálne okuliare a ako správne zadať parametre pre zabrúsenie dioptrických skiel? V nasledujúcom článku sa dozviete všetko dôležité.

Vyberte si okuliarové rámy, ktoré Vám pristanú

Prezrite si našu širokú ponuku dioptrických okuliarov, v ktorej nájdete tisícky modelov originálnych značiek. V ľavom stĺpci si môžete rámy vyfiltrovať podľa tvaru, farby, značky a ďalších parametrov. Ak je pri okuliaroch funkcia - virtuálne zrkadlo a Vy máte na svojom počítači alebo mobile webkameru, môžete jednoducho zistiť ako okuliare vyzerajú priamo na Vás, a to v reálnom čase!

Ako funguje virtuálne zrkadlo?

Kliknite na ikonku kamery pri okuliaroch. Kamera začne snímať Vašu tvár a "nasadí" Vám vybrané okuliare. Pohybujte hlavou, nech vidíte, ako Vám okuliare pristanú z rôznych uhlov. Pre porovnanie sa môžete pozrieť, ako vyzerajú okuliare vo virtuálnom zrkadle a ako v realite. Vidíte ten rozdiel?


Vyskúšajte virtuálne

Pre presnejšie prispôsobenie virtuálneho zrkadla kliknite na ikonu v pravom dolnom rohu a vyberte buď pohlavie muž/žena, alebo nastavte svoju vzdialenosť zorníc. Ako zistiť vzdialenosť zorníc sa dozviete nižšie na tejto stránke.


prispôsobenie virtuálneho zrkadla

Aby ste si boli istý, že Vám okuliare dobre sadnú, odporúčame venovať pozornosť aj ich rozmerom, ktoré sú pri všetkých našich okuliarových rámoch uvedené. Zmerajte si okuliare, ktoré aktuálne používate a porovnajte rozmery s hodnotami uvedenými pri okuliaroch, ktoré ste si vybrali.

Rozmery okuliarov Rozmery okuliarov

Zadanie parametrov z predpisu

K samotnému objednaniu nových dioptrických okuliarov budete potrebovať predpis od očného lekára alebo optometristu, ktorý by nemal byť starší ako pol roka. Zadajte dioptrie pre pravé a ľavé oko. Pozor na zámenu plusových a mínusových hodnôt . V prípade, že znamienko nie je v predpise uvedené, jedná sa o plusové dioptrie, = (rovná sa) znamená mínusové dioptrie. Ak máte v predpise uvedené aj hodnoty pre os a cylinder, zadajte ich. V opačnom prípade nechajte v políčkach nulovú hodnotu.

Pre správne zabrúsenie okuliarových skiel je potrebné uviesť aj vzdialenosť zreníc (PD). Pokiaľ ju v predpise od očného lekára nemáte uvedenú, môžete si ju zmerať pomocou nášho online nástroja alebo si môžete vytlačiť našu pomôcku na meranie PD .

Ak chcete mať istotu, že vaše dioptrie budú zadané správne, pošlite nám svoj predpis od očného lekára. Zároveň môžete získať príspevok 6 € na nové okuliarové rámy.

Predpis pošlite na info@alensa.sk a získajte svoju zľavu okamžite!

Posledným krokom je výber typu dioptrických skiel. Ponúkame niekoľko stupňov stenšenia skiel. Podľa zadaných dioptrií Vám budú automaticky ponúknuté ideálne sklá pre Vaše hodnoty. Predvýber však môžete ľahko zmeniť a kliknutím si vybrať hrúbku skiel podľa svojich potrieb. Ak si nie ste s výberom skiel alebo zadaním parametrov istí, kontaktujte náš zákaznícky servis. Radi Vám s objednávkou pomôžeme.

Čo získate nákupom okuliarov online

Už viete ako na to? S výberom nových okuliarov môžete začať hneď teraz: