Alternatívy kontaktných šošoviek značky VisioMax

Ak by ste sa chceli oslobodiť od chodenia do kamennej predajne a kontaktné šošovky radšej kúpili jednoducho z pohodlia domova, ušetrili tým čas a peniaze, tu vám ponúkame produkty, ktoré majú podobné parametre so šošovkami VisioMax, ktoré poznáte z drogérie Dm. Tieto produkty sú vo väčšine prípadov za výhodnejšiu cenu, vyrábajú sa z vyspelejších materiálov a navyše sú dostupné v oveľa širšom dioptrickom rozpätí ako kontaktné šošovky VisioMax.

Kontaktné šošovky značky VisioMax z drogérie Dm sa predávajú v dvoch variantách, mesačné a denné.

VisioMax denné kontaktné šošovky

Denné kontaktné šošovky značky VisioMax sa predávajú v balení po 5 ks. Nájdete ich v dioptrickom rozpätí iba od mínus 0,75 do mínus 5,00. Majú celkom bežné parametre, a preto pri porovnávaní a hľadaní podobných šošoviek nájdete lacnejšie produkty, ktoré sú dostupné v širšom dioptrickom rozpätí a dajú sa objednať z pohodlia domova.

Parametre denných šošoviek VisioMax:
Zakrivenie 8,6
Priemer: 14,2
Obsah vody: 58%
Materiál: Hioxifilcon
Priepustnosť: nie je uvedená

Ako alternatíva sa ponúkajú hneď troje jednodenné kontaktné šošovky, ktoré sú podľa uvedených parametrov takmer totožné. Sú to Clear 1-day, ktoré sa líšia iba v zakrivení, vyrábajú sa s hodnotou 8,7 a 8,8. Druhou alternatívou sú kontaktné šošovky Miru 1 Day, ktoré sa líšia iba o jedno percento v obsahu vody (57%), inak sú totožné. V neposlednom rade sú vhodnou alternatívou kontaktné šošovky TopVue Elite+ s rovnakým zakrivením aj priemerom, obsahom vody 57%, priaznivou cenou a garanciou vrátenia peňazí.

VisioMax mesačné kontaktné šošovky

Mesačné šošovky VisioMax sa vyrábajú v dioptrickom rozpätí iba od mínus 6,50 do mínus 1,00. Tiež je nutné spomenúť, že sú vyrobené z celkom zastaraného materiálu Hema-copolymer. Tento materiál samozrejme spĺňa všetky normy EÚ, ale v dnešnej dobe je na trhu veľa vyspelejších materiálov pre výrobu šošoviek, ktorými bol Hema-copolymer nahradený. Na webových stránkach ani na produkte samotnom nie je uvedený parameter oznamujúci priepustnosť kyslíku, ktorý je veľmi dôležitý pre zdravie očí.

Parametre mesačných šošoviek VisioMax:
Zakrivenie 8,6
Priemer: 14,1
Obsah vody: 55%
Materiál: Hema-copolymer
Priepustnosť: nie je uvedená

Tieto mesačné šošovky VisioMax nemajú žiadne totožné šošovky v našej ponuke. Je to z dôvodu už spomínaného zastaralého materiálu HEMA-copolymer, ktorý je už možné nahradiť výrobkami z pokročilejších materiálov. Aj za nižšiu cenu môžete svojim očiam dopriať oveľa kvalitnejšie a pokročilejšie šošovky, ako napr. TopVue Air, ktoré sú vyrobené zo silikón-hydrogélu s priepustnosťou 100 Dk / t. Priepustnosť HEMA-Copolymer nie je na šošovkách VisioMax uvedená ale priepustnosť hydrogélu sa pohybuje väčšinou medzi 20 – 30 Dk / t. Napriek tomu netvrdíme, že niekomu nemôžu vyhovovať, preto sme pre vás našli oveľa lacnejšie hydrogélové varianty ako napr. TopVue PLUS či SofLens 59 s veľmi podobnými parametrami a oveľa širšou ponukou dioptrického rozpätia. Cena týchto hydrogélových šošoviek je výrazne nižšia. Všetky šošovky vám samozrejme doručíme až domov.Kontaktné šošovky Navržená alternatíva Typ šošoviek BC DIA
VisioMax denné šošovky Clear 1-day Jednodenné hydrogélové 8,70/8,80 14,20
Miru 1 Day Jednodenné hydrogélové 8,60 14,20
TopVue Elite+ Jednodenné hydrogélové 8,60 14,20
VisioMax mesačné šošovky TopVue Air Mesačné silikón-hydrogélové 8,60 14,20
TopVue PLUS Mesačné hydrogélové 8,60 14,20
SofLens 59 Mesačné hydrogélové 8,60 14,20

Komentáre

Pages comments: Reply to # - Zrušiť