Biofinity - Clariti, CooperVision, Multifokálne (presbyopie)

Multifokálne kontaktné šošovky (tiež nazývané varifokálne kontaktné šošovky) sú určené na korekciu presbyopie, čo je problém súvisiaci s vekom, ktorý je spôsobený stratou elasticity šošovky v oku a často sa vyskytuje u ľudí starších ako 40 rokov. Sú porovnateľné s okuliarmi s bifokálnymi alebo progresívnymi šošovkami, pretože majú viac ohniskových bodov. Multifokálne šošovky umožňujú jasný výhľad na všetky vzdialenosti a možnosť pohodlného videnia bez okuliarov. Multifokálne šošovky môžu tiež pomôcť zmierniť niektoré zdravotné problémy, ako sú bolesti hlavy, závraty alebo namáhanie očí.

CooperVision je jedným z popredných svetových výrobcov kontaktných šošoviek a príslušenstva. Vo svojom portfóliu ponúka jednodenné, dvojtýždňové a mesačné kontaktné šošovky, a tiež roztoky a kvapky na zvlhčenie očí. Táto spoločnosť sa drží už vyše 30 rokov na prednej línii vývoja kontaktných šošoviek a na ich výrobu používa len tie najmodernejšie technológie.

Značka Biofinity je vlajková loď spoločnosti CooperVision. Všetky šošovky Biofinity sú určené pre každodenné nosenie po dobu jedného mesiaca a využívajú unikátnu technológiu Aquaform, ktorá zaisťuje pri nosení najlepší možný komfort. Materiál šošoviek je vysoko priedušný a zároveň obsahuje veľké množstvo vody, vďaka ktorému sú šošovky pohodlné. Biofinity sú zároveň certifikované aj pre kontinuálne nosenie (prespávanie so šošovkami), ktoré je však nutné vopred konzultovať s očným lekárom. Ak hľadáte veľmi kvalitné mesačné šošovky za dostupnú cenu, potom sú Biofinity skvelou voľbou.

Clariti je meno jednej z najnovších a najšpičkovejších radov kontaktných šošoviek od spoločnosti CooperVision. Táto séria je oceňovaná pre veľmi pohodlné a hygienické šošovky, s ktorými sa ľahko manipuluje. Je vedecky overené, že šošovky Clarity nedráždia oči a udržujú ich svieže a zdravé. Obsahujú UV filter a na ich výrobu sú používané tie najmodernejšie technológie, ktoré zabezpečujú, že šošovku v oku prakticky necítite.