Dioptrické okuliare a ochrana proti slnku

Nosíte dioptrické okuliare a riešite, ako ochrániť svoj zrak počas slnečných dní? Chrániť oči pred škodlivým UV žiarením a snažiť sa predísť zdravotným komplikáciám s ním spojeným, by malo byť pre každého samozrejmosťou. Akú však zvoliť metódu, keď už jedny okuliare nosíte? Predtým bolo jedinou možnosťou striedať dioptrické a slnečné okuliare. Čo ale robiť, keď nemáte dioptrické slnečné okuliare? Máme pre vás hneď niekoľko možností. Môžete si kúpiť kvalitné dioptrické slnečné okuliare aj s ďalšími filtrami (napr. proti oslneniu) alebo si vybrať aj z ďalších spôsobov. Poďme sa pozrieť na možnosti.

Okuliare so slnečným klipom

Prečo si kupovať dvoje okuliare, keď vám stačia jedny dioptrické okuliare a k nim slnečný klip? Vďaka tejto vychytávke môžete svoje okuliare počas chvíľky zmeniť na slnečné okuliare. Slnečné klipy sú síce na trhu už nejakú dobu, ale v poslednej dobe sú stále obľúbenejšie.

okuliare so slnečným klipom

Nie ste o výhodách slnečného klipu presvedčení? Poďme sa pozrieť na jeho výhody:

  • Je to taký malý doplnok, že sa zmestí do každej príručnej tašky. Je skrátka ľahký, skladný, a môžete ho mať stále pri sebe.
  • Ľahko sa používa - väčšina klipov je magnetická, preto sa klip na okuliare veľmi ľahko a rýchlo pripojí.
  • Ušetríte peniaze. Nemusíte si kupovať dioptrické okuliare aj slnečné okuliare. Navyše klip býva podstatne lacnejší ako dioptrické slnečné okuliare.

Majte však na pamäti, že je potrebné kúpiť si klip, ktorý bude sedieť na váš model okuliarov. Ak si nie ste s výberom klipu istí, obráťte sa na nás.

Kúpiť okuliare so slnečným klipom

Číre okuliare s UV filtrom

Všetky naše okuliarové sklá obsahujú základné povrchové úpravy, medzi ktoré patrí aj UV filter. To znamená, že akékoľvek dioptrické okuliare zakúpené na Alensa.sk, vás ochránia pred nebezpečným UV žiarením – a to už v základnej variante, bez extra príplatku. Je potrebné však počítať s tým, že táto úprava oči nechrání pred slnečným žiarením tak, ako slnečné okuliare.

Číre okuliare s UV filtrom

Samozafarbovacie okuliare

Ponúkame tiež možnosť vybrať si do okuliarov samozafarbovacie (fotochromatické) sklá. Táto úprava je možná ako u jednoohniskových, tak u multifokálnych šošoviek. Tieto sklá sa automaticky prispôsobujú svetelným podmienkam v okolí. To v praxi znamená, že ak sa nachádzate vo vnútri budovy (kde je menej svetla ako vonku), sklá sú číre. Akonáhle vyjdete von na slnko, skla stmavnú. Tento typ okuliarových šošoviek je známy už od 60. rokov, ale technológia odvtedy značne pokročila.

Samozafarbovacie okuliarové sklá

V súčasnoti ponúkajú samozafarbovacie okuliare nasledujúce výhody:

  • Ich používanie je pohodlné - už nemusíte striedať dioptrické a slnečné okuliare.
  • Prechod zatmavenia je plynulý a rýchly.
  • Zaisťujú plnú ochranu proti UV žiareniu.
  • Sú dostupné v troch odtieňoch: čiernom, šedom a zelenom.
  • Sú kompatibilné so všetkými rámami v našej ponuke.
  • Šetria peniaze, pretože si nemusíte kupovať číre dioptrické okuliare a navyše ešte slnečné okuliare. Stačí mať okuliare jedny.

Dioptrické slnečné okuliare

Vďaka tejto úprave sa dioptrické sklá zmenia na slnečné okuliare, ktoré ochránia vaše oči pred UV žiarením a jasným svetlom. Ponúkame niekoľko úrovní trvalého tónovania v niekoľkých farbách. Intenzita tónovania 85 % poskytuje efekt zodpovedajúci bežným slnečným okuliarom. A tým to nekončí! Ak sa rozhodnete, môžete naše dioptrické slnečné okuliare doplniť aj o polarizáciu alebo zrkadlovú vrstvu.

Dioptrické slnečné okuliare