Obchodné podmienky

| Ceny poštovného | Základné ustanovenie | Reklamácie a záručné podmienky | Odstúpenie od zmluvy |

Výhody nákupu u nás

Nerozbalené výrobky prijímame do 14 dní bez problémov späť
Kedykoľvek nám píšte alebo volajte (Kontakty)
Disponujeme najväčším skladom šošoviek na celom Slovensku


Ceny poštovného

Spôsob doručenia Spôsob platby Cena   
Slovenská pošta Slovenská pošta – doručenie na adresu: Platba vopred
Dobierka
Objednávky nad 45 €
2.49 €
3.49 €
ZADARMO
GLS Doručenie na adresu kuriérskou službou (Remax, SPS): Platba vopred
Dobierka
Objednávky nad 45 €


ZADARMO
Zasielkovna.sk Osobné vyzdvihnutie:
Výdajné miesta po celom Slovensku
Platba vopred
Hotovosť
Objednávky nad 45 €
1.39 €
2.39 €
ZADARMO

Dodanie

Zákazník má možnosť rozlíšiť v objednávkovom formulári dodaciu a fakturačnú adresu a podľa potreby pridať poznámku. Toto sa potom automaticky objaví na daňovom doklade.

Tovar skladom, expedujeme nasledovne:

Spôsob dodania Čas objednania Deň odoslania Doručenie
Dobierka (Slovenská pošta) do 14:30 v deň objednania za 1 – 3 pracovné dni po prijatí objednávky
po 14:30 nasledujúci pracovný deň po objednaní za 1 – 3 pracovné dni po expedícii objednávky
Platba vopred ----- v deň pripísania platby na náš účet/prijatia potvrdenia o prevedení transakcie za 1 – 3 pracovné dni po expedícii objednávky
Dobierka (Remax, SPS) do 15.00 v deň objednania za 1 – 2 pracovné dni po prijatí objednávky
po 15.00 nasledujúci pracovný deň po objednaní za 1 – 2 pracovné dni po expedícii objednávky
Osobné
vyzdvihnutie (Zásielkovňa)
do 14:00 v deň objednania možnosť vyzdvihnutia po obdržaní sms s informáciou o uložení na požadovanej pobočke
po 14:00 následujúca pracovný deň po objednaní možnosť vyzdvihnutia po obdržaní sms s informáciou o uložení na požadovanej pobočke

Pozn: Slovenská pošta, Remax a SPS garantujú doručenie za 1 – 2 pracovné dni po odoslaní zásielky. Presný čas doručenia nie je možné vopred odhadnúť. Podmienky platné v rámci Slovenskej republiky.

Neskladový tovar expedujeme spravidla medzi 4. a 6. pracovným dnom odo dňa, keď bola objednávka prijatá. V prípade niektorých špeciálnych výrobkov (farebné a tórické kontaktné šošovky) alebo u neobvyklých dioptrických hodnôt môže vo výnimočných prípadoch prísť ku predĺženiu dodania. O skladovosti a predpokladanom termínu dodania Vás informujeme po vyplnení parametrov kontaktných šošoviek v objednávkovom formulári pred potvrdením objednávky.


Základné ustanovenie

Nižšie uvedené obchodné podmienky platia pre nákup v internetovom obchode www.alensa.sk . Obchodné podmienky vymedzujú a upresňujú obchodný vzťah medzi kupujúcim a predávajúcim. Všetky zmluvné vzťahy sú uzatvorené v súladu s právom Českej republiky. Ak je zmluvnou stranou spotrebiteľ, riadi sa vzťahmi, ktoré nie sú týmito obchodnými podmienkami upravené, občianskym zákonníkom (č. 40/1964 Sb.) a zákonom o ochrane spotrebiteľa (č. 634/1992 Sb.). Ak je zmluvnou stranou podnikateľ, riadia sa vzťahy neupravené obchodnými podmienkami obchodným zákonníkom (č. 513/1991 Sb.), v aktuálnom znení noviel.

Objednávanie

Kúpna zmluva je uzatvorená potvrdením objednávky kupujúceho. K potvrdeniu objednávky prichádza telefonicky alebo elektronicky do niekoľko minút po odoslaní objednávkového formulára. Daňový doklad je poslaný zákazníkovi vždy s tovarom. Podaním objednávky kupujúci potvrdzuje, že sa oboznámil s týmito obchodnými podmienkami a že s nimi súhlasí.

Cena, prepravné, platba

Spotrebiteľ platí cenu uvedenú v okamžiku podania záväznej objednávky. Cena je vždy konečná, vrátane príslušnej sadzby DPH. Ceny za dopravu závisia na zvolenom spôsobu dopravy a platby a sú súčasťou objednávkového formulára, preto známe zákazníkovi pred odoslaním finálnej objednávky. Cena poštovného zhruba odpovedá skutočným nákladom na dopravu. Pre objednávky nad 45 € je poštovné a osobný odber zadarmo . Balné neúčtujeme. Akčné ponuky a ceny sú platné po celú dobu ich zobrazovania na stránkach alensa.sk.

V prípade platby vopred bankovým prevodom odosielame tovar až po pripísaniu čiastky na náš účet:


Bankové spojenie:

Číslo nášho účtu: 2113740004/8130
IBAN: SK74813000000­02113740004
SWIFT: CITISKBA
Banka: Citibank Europe plc, pobočka zahraničnej banky

Platobné inštrukcie zašleme emailom po potvrdení objednávky. Pre urýchlenie dodávky zašlite bankou vygenerované potvrdenie o zadaní platby v grafickom formátu alebo v PDF na info@alensa.sk. Textové potvrdenie uznávame iba pokiaľ je na uvedený email odoslaný priamo Vaším bankovým ústavom.

Platiť je možné tiež v hotovosti pri osobnom odbere.

V prípade platby v hotovosti alebo v prípade platby na dobierku je kúpna cena splatná pri prevzatí tovaru. V prípade bezhotovostnej platby je kúpna cena splatná do 6 dní od uzatvorenia kúpnej zmluvy.

Pravidlá pre uplatňovanie zliav

Náš program referenčný systém (zľavový program) bol ukončený 31.12.2018. A­kýkoľvek kredit získaný v súlade s podmienkami programu bude trvať, kým sa nevyčerpá.

Aby sa predišlo k zneužitiu kódov, môže byť v danom čase aktivovaný iba jeden propagačný kód. Kódy sa nemožu kombinovať. Ak chcete skontrolovať, ktorý kód ste práve aktivovali alebo chcete aktívny kód nahradiť iným propagačným kódom, jednoducho prejdite do poľa Kód kupónu na zľavu v nákupnom košíku.

Už zľavnené produkty nemajú nárok na ďalšie dodatočné zľavy. Zľavnený produkt je možné identifikovať prečiarknutou alebo podčiarknutou cenou, ktorá môže byť nahradená zníženou cenou. Na tieto druhy produktov nie je možné uplatniť propagačné kódy ani ďalšie zľavy.


Reklamácie a záručné podmienky

Stiahnite si reklamačný formulár

Záručná lehota, ktorá činí u spotrebného tovaru 24 mesiacov, začína bežať prevzatím tovaru. Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená v súlade so zvláštnymi právnymi predpisy lehota k použitiu veci (expirácia), skončí záručná doba uplynutím tejto lehoty. Bežne dodávame kontaktné šošovky s dátumom expirácie 24 a viac mesiacov. Pokiaľ sa chcete informovať na expiračné údaje Vami objednaných šošoviek, radi Vám ich poskytneme na uvedených kontaktoch.

Daňový doklad, ktorý dostanete s tovarom, slúži zároveň ako záručný list.

Uistite sa, že máte možnosť sledovať svoju zásielku alebo dostanete doklad o vrátení zásielky! Zákaznícky servis sa Vás naň opýta, ak by ste mali podozrenie, že sa s Vaším vrátením tovaru niečo pokazilo.

Adresa pre zasielanie reklamácií:

Zásielkovňa.sk – Alensa.sk
ID 9392237
Kopčianska 3338/82A
851 01 Bratislava

Reklamácie odporúčame zasielať doporučene v pevnom obale, aby nedošlo k poškodeniu počas prepravy. Pokiaľ reklamujete už rozbalenú (použitú) kontaktnú šošovku, je treba zaistiť, aby v priebehu prepravy balíčku k nám nedošlo k ich vyschnutiu. Odporúčame šošovku vložiť do puzdra, zaliať roztokom a pevne uztvoriť. K reklamovanému tovaru je treba priložiť tiež list s popisom chyby a výrobným číslom šošovky.

Vybavenie reklamácie či vrátenia tovaru môže trvať až 30 dní.

Nesprávny výber kontaktných šošoviek a ich parametrov nie je dôvodom na reklamáciu. Zákazník musí mať kontaktné šošovky odborne aplikované a pri riešení reklamácie šošoviek si predávajúci môže vyžiadať potvrdenie o odbornej aplikácii kontaktných šošoviek (nie staršie ako 1 rok).

Pri reklamácii, ktorá sa týka chybných šošoviek majte na pamäti, že budete požiadaný o poskytnutie platného očného predpisu. Aj keď pri nákupe šošoviek online nie je nutné predkladať očný predpis, platný ho musíte mať vždy s tým, že nie je starší ako jeden rok. K výrobku, ktorý sa posiela na kontrolu kvality, bude potrebné doložiť aj očný predpis, aby bylo možné overiť, či daná dioptria zakúpených šošoviek skutečne zodpovedá vášmu aktuálnemu predpisu.

Sťažnosti týkajúce sa prijatia chybného produktu je možné podať len do 30 dní od dátumu dodania tohto produktu. Sťažnosti podané neskôr ako 30 dní po prijatí produktu už nebudú akceptované. Odporúčame preto, aby ste vždy produkt skontrolovali ihneď po prijatí a v prípade, že je produkt chybný, kontaktujte nás čo najskôr.

Alternatívne riešenie sporov

Nakupujúci – spotrebiteľ – má právo obrátiť sa na predávajúceho so žiadosťou o nápravu (e-mailom na info@alensa.sk), ak nie je spokojný so spôsobom, ktorým predávajúci vybavil jeho reklamáciu alebo ak sa domnieva, že predávajúci porušil jeho práva. Ak predávajúci odpovie na túto žiadosť zamietavo alebo na ňu neodpovie do 30 dní od jej odoslania, spotrebiteľ má právo podať návrh na začatie alternatívneho riešenia sporu subjektu alternatívneho riešenia sporov (ďalej len subjekt ARS) podľa zákona 391/2015 Z.z. ARS subjektami sú orgány a oprávnené právnické osoby podľa §3 zákona 391/2015 Z.z. Návrh môže spotrebiteľ podať spôsobom určeným podľa §12 Zákona 391/2015 Z.z. Zoznam subjektov ARS nájdete na www.economy.gov.sk.

Spotrebiteľ môže podať sťažnosť aj prostredníctvom platformy alternatívneho riešenia sporov RSO, ktorá je dostupná online na www.ec.europa.eu.

Alternatívne riešenie sporov môže využiť len spotrebiteľ – fyzická osoba, ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskej zmluvy nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti, zamestnania alebo povolania. Alternatívne riešenie sporov sa týka len sporu medzi spotrebiteľom a predávajúcim, vyplývajúceho zo spotrebiteľskej zmluvy alebo súvisiaceho so spotrebiteľskou zmluvou. Alternatívne riešenie sporov sa týka len zmlúv uzatvorených na diaľku. Alternatívne riešenie sporov sa netýka sporov, kde hodnota sporu neprevyšuje sumu 20 €. Subjekt ARS môže od spotrebiteľa požadovať úhradu poplatku za začatie alternatívneho riešenia sporu maximálne do výšky 5 € s DPH.

Reklamácie slnečných okuliarov, dioptrických okuliarov a rámov

Slnečné okuliare, dioptrické okuliare a rámy sa dodávajú v optimálnom stave a pred odoslaním je dôkladne skontrolovaná kvalita všetkých produktov. V zriedkavých prípadoch, kedy by jeden z produktov mal prísť poškodený alebo chybný, kontaktujte náš zákaznícky servis a my daný podnet prešetríme a pomôžeme vám. Nároky na náhradu škody spôsobené nesprávnym použitím, nesprávnou starostlivosťou, bežným opotrebením alebo častým používaním nie sú oprávnené na reklamáciu. Za škody spôsobené samotným zákazníkom nie je možné poskytnúť ďalšie zľavy ani kompenzáciu.

Prevádzkovateľ obchodu

Internetový obchod www.alensa.sk prevádzkuje 


Odstúpenie od zmluvy

Stiahnite si formulár na odstúpenie od zmluvy

Každá fyzická osoba má zo zákona právo do 14 dní od prevzatia tovaru odstúpiť od zmluvy. V prípade odstúpenia od zmluvy je nutné dodržať nižšie uvedené podmienky:

• vrátený tovar musí byť kompletný
• tovar nesmie byť nijak porušený či znehodnotený (otvorenie obalu apod.) Pokiaľ spotrebiteľ poruší originálny obal u dodaného výrobku, u ktorého sa nedá predpokladať, že by ho bolo možné následkom toho z hygienických či bezpečnostných dôvodov ešte použiť, nie je možné takýto tovar vrátiť – stáva sa ďalej nepredajným
• priložte prosím nami vystavený predajný doklad, jeho kópiu alebo číslo objednávky
• uveďte svoje číslo bankového účtu

Odporúčame zasielať vrátený tovar v pevnom obale, nie v obálke (ani protinárazovej). V prípade poškodenia zásielky v priebehu prepravy k nám nemusí byť balíček nami prevzatý.

Náklady na dopravu spojené s vrátením tovaru nesie zákazník.

V prípade odstúpenia od zmluvy pri dodržaní vyššie uvedeného, klient obdrží celú čiastku vrátane fakturovaného poštovného, okrem nákladov, ktoré má zákazník spojené s podaním balíčku s vráteným tovarom. Čiastka bude vrátená na Vami zadaný účet behom 5–10 dní od dodania vráteného tovaru.

Slnečné okuliare a okuliarové rámy

Vážení zákazníci, keď sa rozhodnete vrátiť slnečné okuliare či okuliarové rámy v zákonom danej 14dennej dobe, prosíme Vás o vrátenie tovaru v kompletnom stave – teda aj vrátenie originálnych obalov. Obaly sú nenahraditeľné a patria do kompletného balenia výrobku. Ďalší predaj takto nekompletného tovaru je pre nás veľmi komplikovaný. Ďakujeme za pochopenie a ochotu.

Vrátenie slnečných okuliarov a dioptrických okuliarov:

Tovar nesmie byť použitý alebo zničený. Originálne balenie nesmie byť zničené. Ak sa rozhodnete pre vrátenie alebo výmenu slnečných okuliarov alebo rámov do 14 dní odo dňa objednania, vyžadujeme vrátenie kompletného produktu, vrátane púzdra, vonkajšieho obalu, všetkého vnútri obalu, akýchkoľvek čistiacich pomôcok, identifikačných nálepiek a štítkov. Inými slovami, produkt musí byť v presne rovnakom stave, v akom bol pri prevzatí. Produkt sa považuje za nekompletný bez ktorejkoľvek zo spomenutých položiek. V prípade chýbania alebo zničenia niektorej položky nie je vrátenie ani výmena možná. Ďakujeme za Vaše porozumenie a rešpektovanie našich podmienok.

Dioptrické okuliare sú vyrobené na základe špecifických individuálnych požiadaviek a preto nie je možné ich vrátenie. Možnosť vrátenia peňazí sa vzťahuje iba na vrátenie rámov. Táto podmienka platí od okamihu výroby okuliarov, aj keď ešte neboli odoslané.

Ďakujeme za pochopenie a ochotu.

Ochrana osobných údajov

Pri predaji tovaru zhromažďuje spoločnosť ALENSA a prevádzkovateľ e-shopu alensa.sk, iba kontaktné údaje, konkrétne celé meno, adresy, telefónne čísla a emailové adresy, za účelom odoslania tovaru, komunikácie so zákazníkmi, štátnou správou a dopravcami. Kupujúci súhlasí s tým, že tieto údaje môžu byť použité predávajúcim k výše uvedenému účelu. Tieto údaje nie sú poskytované ďalším tretím stranám.

Zásady ochrany osobných údajov

Vo veci ochrany a spracovania osobných údajov sa riadime nasledujúcimi podmienkami ochrany osobných údajov.Slovenská Pošta Remax/Pošta Zásilkovna