Okuliare ako módny doplnok

Keď sa povie slovo okuliare, ako prvé vám príde na um, že ide o zrakovú pomôcku. Samozrejme. Ale okuliare môžu byť aj niečim špeciálnym. Spomeňte si na celebrity, influencerov a módne ikony, ktoré nosia elegantné, štýlové, alebo extravagantné okuliare ako… ÁNO, ako doplnok. A prečo nie? Okuliarmi môžete obzvláštniť svoj štýl a podtrhnúť určité rysy. Možnosti sú nekonečné. Stačí sa pozrieť na široký výber okuliaroých rámov, ktoré sú dnes na trhu dostupné. Začať môžete hneď tu a teraz!

Okuliare ako módny doplnok

Nedioptrické okuliare ako módny doplnok

Našli ste ideálny okuliarový rám? Mohlo by sa zdať, že máte hotovo. Avšak pozor, máme pre vás pár dôležitých odporúčaní:

Plastové dioptrické sklá v okuliarových rámoch nie sú dostatočne kvalitné

Okuliarové rámy majú z výroby vsadené plastové sklá, ktoré nie sú určené k bežnému noseniu! Tieto “sklá” nemajú dobrú kvalitu a ľahko sa zašpinia. Myslite na to, že aj keď nepotrebujete korekciu zraku, mali by ste svojim očiam dopriať kvalitné videnie. Ako teda správne objednať okuliare bez dioptrickej korekcie? Je to veľmi jednoduché:

  • 1. Vyberte si “jednoohniskové dioptrické sklá”
  • 2. V políčku pre dioptrie a ďalšie hodnoty uveďte číslo 0
  • 3. Hodnota PD nie je pri nedioptrických okuliaroch dôležitá. Vyberte si napríklad štandardnú hodnotu “30” pre obe oči
  • 4. Vyberte základné, najlacnejšie sklá – a máte hotovo

Možno chcete za okuliare zaplatiť čo najmenej a kvalitné okuliarové sklá vám pripadajú ako zbytočnosť. Opak je pravdou. Myslite na zdravie svojich očí. Už základné sklá majú dostatočnú kvalitu a sú cenovo dostupné. Táto investícia sa vám oplatí.

Prečo si do nedioptrických okuliarov pridať profesionálne sklá?

Vysvetlili sme, že je dôležité nechať si do okuliarových rámov zabrúsiť kvalitné sklá, aby sme zamedzili zbytočnej zátaži zraku. A to aj pokiaľ chcete nosiť okuliare bez dioptrií. Profesionálne okuliarové sklá prinášajú aj ďalšie benefity vďaka špeciálnym povrchovým úpravám. Tieto povrchové úpravy zaistia čistotu skiel, ochranu zraku pred UV žiarením a okuliare budú vďaka nim odolnejšie a pohodlnejšie na nosenie.

Svoje nové nedioptrické okuliare môžete vylepšiť ešte viac! Pridajte k sklám filter modrého svetla, alebo samozafarbovacie sklá. To všetko počas niekoľkých kliknutí!