Okuliare s filtrom, ktorý blokuje modré svetlo

Okuliare s filtrom, ktorý blokuje modré svetlo

Modré svetlo bolo vždy súčasťou nášho života, pretože je súčasťou prirodzeného spektra svetla a počas dňa nás udržuje v pozornosti, upokojuje a prebúdza. Samotné modré svetlo nie je nevyhnutné zlo, no moderný život nám priniesol niekoľko zmien: obrazovky a digitálne zariadenia. Neustále používame smartfóny, počítače/tablety, ktoré vyžarujú veľké množstvo modrého svetla počas dňa a aj noci. Neustály kontakt s obrazovkou, ktorá vyžaruje modré svetlo, má tendenciu unavovať a dráždiť naše oči. Toto sa nazýva digitálne napätie očí. Na konci dňa ľudia často zistia, že sú ich oči suché, začervenané, majú mierne bolesti hlavy alebo ťažkosti so spánkom.

V týchto prípadoch je pre oči vhodný filter, ktorý toto modré svetlo blokuje. Filter absorbuje časť modrého svetla vychádzajúceho z digitálnych prístrojov, a tak uľavuje unaveným očiam. Pri nákupe okuliarov v našom e-shope vám ponúkame možnosť pridať si do vašich dioptrických skiel filter na ochranu zraku pred modrým svetlom . S týmto inovatívnym filtrom neprichádzajú len okuliare! V súčasnosti tiež nájdete kontaktné šošovky , ktoré obsahujú filter, ktorý taktiež toto škodlivé modré svetlo blokuje. (Výrobky, ktoré blokujú modré svetlo sú najúčinnejšie pri použití v interiéri.)

Aké sú výhody filtra blokujúceho modré svetlo?

Okuliare, ktoré majú modrý filter, majú lepšie optické vlastnsoti, preto sú vhodné pre všetkých, ktorí trávia väčšinu času pri obrazovkách:

 • Dochádza k menšiemu skresleniu a uvidíte realistickejší obraz.
 • Filter znižuje jas a svetelné odrazy.
 • Zvýši sa vaše vnímanie farieb a vaše videnie bude ostrejšie.

Menej intenzívne žiarenie modrého svetla má pozitívnejšie účinky na vaše telo:

 • Potom, čo sú oči vystavené dlhšiu dobu modrému svetlu, filter im pomôže zrelaxovať oči, umožní im cítiť sa menej unavene a podráždene.
 • Váš spánok sa zlepší! Modré svetlo zastavuje vaše telo v produkcii melatonínu, ktorý zabezpečuje kvalitnejší spánok.
 • Vaše oči dokážu byť dlhšie sústredenejšie, produktivita a pozornosť sa zvýšia.

Pre koho sú okuliare s blokujúcim modrým svetlom určené?

V dnešnej digitálnej dobe by z nich mali prospech všetci. Najmä tí, ktorí trávia dlhé hodiny za svojimi počítačmi alebo telefónmi. Takže, či už ste administratívnym pracovníkom, študentom, počítačovým hráčom alebo len obyvateľom modernej spoločnosti 21. storočia, budete okuliare, ktoré blokujú modré svetlo na ochranu vášho zraku potrebovať.

Ďalšie odporúčania

Ak vám modré svetlo komplikuje život, často vás bolí hlava a trpíte začervenaním očí, máme pre vás ďalšie rady:

 • Pravidelne si robte prestávky ak pracujete s počítačom*.
 • Neseďte blízko obrazovky.
 • Na obrazovce aktivujte filter “mat”, ktorý znižuje jas.
 • Skúste skrátiť čas, ktorý trávite pri obrazovke. Hlavne pred spaním.
 • V miestnosti, kde pracujete, by malo byť dostatečné osvetlenie.
 • Používajte očné kvapky/spreje, ktoré vašim očiam uľavia.

* Navrhujeme dodržiavať pravidlo 20–6–20: každých 20 minút sa otočte od obrazovky a zamerajte svoj zrak na objekt vzdialený cca 6 metrov. Zostaňte tak po dobu 20 sekúnd.