Online platby pomocou 3D Secure

Od 14. septembra 2019 sa v reakcii na zmenu zákona zavedú nové bezpečnostné platobné opatrenia. Nový systém sa nazýva SCA (Strong Customer Authentication) a bude sa uplatňovať pri každom nákupe od ktoréhokoľvek predajcu, vrátane spoločnosti Alensa.

Ako vás to ovplyvní?

Ďalšie bezpečnostné kontroly budú častejšie v prípade, že platíte online. Používajú sa náhodne a budete požiadaní o overenie nákupu zadaním jedinečného prístupového kódu na jedno použitie, ktorý vydá vydavateľ Vašej karty do vášho telefónu.

Čo sa zmení?

Možete byť požiadaní o overenie totožnosti cez 3D Secure pri platbe online, skôr však s novým nariadením prichádza nový proces, ktorý ponúka lepšiu bezpečnosť a jednoduchšie spôsoby overovania.

Avšak vaša banka mohla zadefinovať úplne nový postup na zlepšenie spôsobu platby. Niektoré banky navrhli novú aplikáciu pre smartfóny špeciálne na tento účel. Ak chcete získať viac informácií, kontaktujte svoju banku .

Čo vám odporúčame

Uistite sa, že vydavateľ vašej karty alebo banka majú vaše najaktuálnejšie telefónne číslo, aby vám mohli poslať prístupový kód a aby ste pri zadávaní objednávky mali svoj telefón po ruke.