TopVue Air for Astigmatism (3 šošovky)

16.99 € 15.79 €
94% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? Pondelok 25.10. Pondelok 25.10. Pondelok 25.10. Order stock info: In stock, ready to be dispatched zvoľte parametre
Skladom
Pridať k objednávke
6.89 €

Ceny poštovného

Zásilkovna
1-2 dni 1.39 €
Slovenská Pošta
1-2 dni 2.49 €
Zásilkovna / Remax
1-2 dni 1.99 €
16.99 € 15.79 €
Darček zdarma v cene až 7.58 € k objednávke nad 60.00 €

Kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism

TopVue Air for Astigmatism patria k torickým kontaktným šošovkám korigujúcim astigmatizmus, ktoré sú vyrobené z inovatívneho silikón-hydrogélového materiálu tretej generácie. Vyznačujú sa extrémnou priedušnosťou a vysokým obsahom vody. Design šošoviek TopVue Air for Astigmatism využíva pokrokovú stabilizačnú technológiu, ktorá zaisťuje šošovke stabilnú polohu na oku za každej situácie po celú dobu nasadenia.

Účinná pomoc pri astigmatizme

Astigmatizmus patrí medzi refrakčné očné chyby a je zapríčinený nepravidelným tvarom rohovky, ktorá je u postihnutého človeka klenutá podľa osi orientovanej určitým stupňom. Pre dosiahnutie správnej korekcie oka postihnutého astigmatizmom je teda, okrem určenia cylindra a stupňa osi, nutná ešte stabilná poloha šošovky na oku. Tým, že TopVue Air for Astigmatism zachovávajú stabilnú polohu na oku, je zaistené, že sú cylinder a os šošovky umiestnené presne na tom mieste rohovky, ktoré je potrebné korigovať pre dosiahnutie kvalitného videnia.

Garancia vrátenia peňazí

Ak so šošovkami nebudete spokojní a do 60 dní od doručenia nám 2 ks šošoviek zašlete späť, vrátime Vám celú čiastku.
Viac informácií...

Pohodlné už od prvého nasadenia

Kontaktné šošovky TopVue Air for Astigmatism sú dodávané v blistri, ktorého súčasťou je roztok obohatený zvlhčujúcou látkou - hyaluronátom sodným, ktorý je naviac kompatibilný s fyziologickým prostredím oka. TopVue Air for Astigmatism sú vďaka tejto látke oku príjemné a pohodlné už od okamihu prvého nasadenia.

Ako TopVue Air for Astigmatism fungujú?

TopVue Air for Astigmatism využívajú stabilizačnú technológiu SHT PrismBallast vďaka ktorej je dosiahnutá dokonalá stabilita šošovky na oku. Ide o technológiu inšpirujúcu sa klasickým prizmatickým balastom dosahujúcim stabilitu šošovky pôsobením gravitačnej sily pomocou zhrubnutia dolnej časti šošovky. Pri použití klasického prizmatického balastu môže dochádzať k subjektívnemu vnímaniu zosilnenia šošovky užívateľom, v krajných prípadoch môže zasahovať dokonca do optickej zóny (napr. pri horších svetelných podmienkach a veľkom rozšírení pupily). Technológia SHT PrismBallast však toto eliminuje, pretože hmota samotného balastu je rozložená jedinečným spôsobom. Vďaka špeciálnemu tvaru a rozloženiu hmoty balastu TopVue Air for Astigmatism je zachovaný plynulý pohyb očného viečka po celom povrchu šošovky a stabilita šošovky je naviac pozitívne ovplyvnená žmurkaním. K tomu dochádza tak, že horné viečko stabilizuje šošovku pomocou pôsobenia na dve rovnomerne rozložené stabilizačné zóny šošovky.

Vysoko priedušné a zároveň hydratované

hydratácia šošoviek topvue Inovatívne technologické spracovanie silikón-hydrogélového materiálu zaisťuje TopVue Air for Astigmatism potrebnú priepustnosť kyslíka. Transport vzdušného kyslíka k rohovke prebieha prostredníctvom mikroskopických kanálikov. Schopnosť prenosu kyslíka (transmisibilita) činia u TopVue Air for Astigmatism 100 Dk/t.
Dôležitý faktor pre zdravé užívanie kontaktných šošoviek predstavuje tiež obsah vody. TopVue Air for Astigmatism sú tvorené vodou zo 45% svojho objemu. Vďaka svojmu podielu vody si zachovávajú vysoký stupeň hydratácie v priebehu celého dňa.
Vlastnosti
Výrobca: TopVue
BC: 8.60
DIA: 14.20
Obsah balenia: 3 šošovky
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Exspirácia: 24 mesiacov a viac
Za ako dlho vymeniť: 30 dní
Množstvo vody: 45%
Cylindr: od -0.75 do -2.25
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spanie so šošovkami: Nie
UV ochrana: Nie
Názov produktu: TopVue Air for Astigmatism
Hyaluronát Sodný : Áno

Recenzie

94%
275 našich zákazníkov odporúča tento produkt.

Komentáre (28)

Máte nejaké otázky?

Sisa

Dobrý deň, prosim vas je nutné ich každý večer vyberať alebo môžu ostat v oku nepretržite 30 dní ako je to pri značke Biofinity? Ďakujem

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Tieto šošovky sú mesačné s denným režimom nosenia. To znamená, že ich vždy pred spaním musíte z očí vyňať, vyčistiť a uložiť k regenerácii. Pokiaľ máte záujem o šošovky, v ktorých sa dá ešte spať, môžete vyskúšať šošovky Air Optix plus Hydraglyde for Astigmatism alebo Bausch + Lomb ULTRA for Astigmatism. Pod šošovkami je vždy uvedená tabuľka vlastností, kde je uvedené, či je možné so šošovkami spať. Pokiaľ áno, väčšinou je v produktovom texte napísané odporučenie výrobcu, ako šošovky môžete nosiť. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Viktória

Dobrý deň chcem sa opýtať keď mi namerali na ľavé oko - 0.75 a na pravé - 0.25 plus -. 75 cylinder. Aké šošovky vybrať nakoľko tie na astigmatizmus mi trochu nevyhovujú. Čítala som tu viac komentárov že treba prepočítať na sféry vedeli by ste mi poradiť? Dakujem

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte na pravom oku astigmatizmus, ale zápis nie je kompletný. Chýba hodnota osi. Prosím, napíšte nám Váš dioptrický zápis ešte raz vrátane všetkých znamienok (+, - alebo =) napr. takto -> pravé oko: dioptria +1,00, cylinder -1,75 a os 87°. Ku korekcii ľavého oka by Vám mala stačiť klasická sférická šošovka. Akonáhle nám upresníte zápis, radi Vám pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme krásny deň.

Dominika Želiecka

Dobrý deň, Prosím vás vedeli by ste mi poradiť aké kontaktné šošovky si mám vybrať? Podľa poukazu na okuliare: PO (sférické dioptrie) -5,00 (cylinder/dioptria) -0,50 (cylinder/os) 5 ĽO (sférické dioptrie) -5,25 (cylinder/dioptria) -1,00 (cylinder/os) 5 PD 59 Podľa vyšetrenia / súčasná korekcia: OD-5,00-0,50/6...........KŠ OD-5,00Dsf OS-4,50-1,00/5.................OS-4,50-1,00/5 Ďakujem

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Ak sme Váš zápis pochopili správne, tak aktuálny a posledný zápis je PO (sférická dioptria) -5,00 (cylinder/dioptria) -0,50 (cylinder/os) 5 ĽO (sférická dioptria) -5,25 (cylinder/dioptria) -1,00 (cylinder/os) 5. Podľa tohto zápisu máte astigmatizmus, ale na pravom oku je cylindrická hodnota nízka a bude nutné ju previesť na sféru. Pre pravé oko potom budete potrebovať sférickú šošovku TopVue Air s hodnotou dioptrie -5,00 a ku korekcii ľavého oka potom budete potrebovať túto tórickú (astigmatickú) šošovku s hodnotou dioptrie -5,00, cylindra -0,75 a osou 10°. Pri značke TopVue funguje služba Garancie vrátenia peňazí. V prípade, že by Vám šošovky z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete službu využiť a Vaša investícia sa Vám vráti. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.

Diana

Dobrý deň, ja mám cylinder tiež len -0,5 na oboch očiach poradíte mi ktoré šošovky si vybrať? ostatné údaje sférické dioptrie -2,75 na oboch očiach, os pravé oko 115, os ľavé oko 86...Ďakujem

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Skutočne máte astigmatizmus, ale cylindrické hodnoty máte veľmi nízke, a preto je nutné ich prepočítať na sféru. Potom budete na obe oči potrebovať klasické sférické šošovky s hodnotou dioptrie -3,00. Ak máte záujem o túto značku, potom ich sférickú variantu nájdete TU. Pekný deň.

Mária Moškovičovä

prosim a priemer ked mam 14.50 a tieto maju 14.2 ..to tiez nevadi ?

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Pri priemere aj zakrivení sú povolené medzné odchýlky ± 0,20 mm od nameranej hodnoty očným špecialistom. Väčší rozdiel môže byť už problém. Môže sa však stať, že Vám tento rozdiel nebude robiť problém, nakoľko sú tieto situácie veľmi individuálne. Tieto šošovky disponujú službou Garancia vrátenia peňazí, takže môžete šošovky vyskúšať. Pokiaľ by Vám nevyhovovali, môžete službu využiť. Pekný deň.

Mária Moškovičovä

zdravim, este jednu otazku mam, to zakrivenie..ja mam 8,7..ale take je pri maloktorych sosovkach..je to velky problem ked si kupim nap. 8,6 alebo 8,5 ? ako to je ? dakujem pouzivam biofinity toric ale rada by som skusila aj ine no nieje tam take zakrivenie ake potrebujem

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Tieto kontaktné šošovky sú na vyskúšanie veľmi dobrou voľbou. Sú vyrobené z rovnakého typu materiálu (silikón-hydrogél) a navyše pri týchto šošovkách funguje služba Garancia vrátenia peňazí. Šošovky môžete bez obáv vyskúšať a ak Vám nebudú vyhovovať, môžete službu využiť. Povolené medzné odchýlky pri priemere aj zakrivení sú ± 0,20 mm. Svoju úlohu zohráva aj priľnavosť materiálu, ale vždy rozhodne až osobná skúsenosť. Ak budete mať ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Hedviga Kasznárová

Dobrý deň,ešte stále tomu nerozumiem. Mám vybrať aj os? To znamená na papieri AX? To treba vybrať k príslušnému oku? No a keď mám k ľavému oku 5 a vy máte od 10, tak to mi bude dobré? A predávate aj po jednej šošovke alebo treba objednať všetky tri a keď mi nevyhovujú tak poslať naspäť? Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, Hedviga, ďakujeme Vám za ďalšiu otázku. Vaše cylindrické hodnoty sú príliš nízke a je nutné ich prepočítať na sféru. To znamená, že tieto tórické (astigmatické) kontaktné šošovky pre Vašu očnú vadu nie sú vhodné. Po prepočte budete potrebovať sférické kontaktné šošovky napr. TopVue Air, kde budete zadávať iba dioptriu pre pravé oko -2,50 a pre ľavé oko -3,25. Pokiaľ s kontaktnými šošovkami zatiaľ nemáte skúsenosti, odporúčame Vám začínať s jednodňovými šošovkami. Z našej ponuky by sme Vám odporučili TopVue One +. V prípade, že by Vám kontaktné šošovky z akéhokoľvek dôvodu nevyhovovali, môžete využiť službu Garancia vrátenia peňazí, ktorú umožňuje značka TopVue.Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Hedviga Kasznárová

Ďakujem za Vašu odpoveď.Píšem Vám celý údaj okuliarových hodnôt Pravé oko= SPH -2,25, CYL -0,50, AX 160, PD 30,0 Ľavé oko= SPH -3,00, CYL -0,50, AX 5, PD 30,0 Vedeli by ste mi podľa týchto parametrov ponúknuť šošovky? Ďakujem za rýchlu odpoveď.

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, Hedviga, ďakujeme Vám za doplnenie údajov. Vaša cylindrická hodnota je zatiaľ príliš nízka, a preto je potrebné vykonať prepočet na sféru. Budete teda potrebovať iba sférické kontaktné šošovky s hodnotou dioptrie pre pravé oko -2,50 a pre ľavé oko -3,25. Z tejto rady kontaktných šošoviek Vám odporúčame kontaktné šošovky TopVue Air. Ak by ste mali ďalšie otázky, kontaktujte nás. Pekný deň.

Hedviga Kasznárová

Ja mám zatiaľ cylinder len 0,5 na okuliaroch, ale tu vidím len šošovky s 0,75 cylindrom. Napriek tomu môžem vyskúšať takéto šošovky? Teraz nosím ich bez cylindra, ale zdajú sa mi už prislabé.

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Máte pravdu, tórické (astigmatické) kontaktné šošovky možno objednať až od hodnoty cylindra ± 0,75. Pokiaľ máte cylindrickú hodnotu nižšiu, prepočítava sa cylinder na sféru. Ak nám napíšete celý údaj okuliarových hodnôt vrátane znamienok (= + -), potom Vám vypočítame vhodné dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek.. Pekný deň.

Eliška

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, či neplánujete tieto šošovky vyrábať aj farebné. Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme za otázku. Farebné tórické kontaktné šošovky sa vyrábajú, ale na slovenskom trhu zatiaľ nie sú. Narazili sme na ne iba v zahraničných e-shopoch, kde sú väčšinou dostupné iba na predpis. Keby ste mali nameraný nízky astigmatizmus (do 0,50), bolo by možné previesť hodnoty na dioptrie. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo iné, napíšte nám. Prajeme Vám pekný deň.

Zlatka

Na každom oku mám iné parametre, tak si kupujem 2 balenia a som veľmi spokojná. Šošovky sú naozaj príjemné.

MILADA

prosím o radu. k comu sa mam prikloniť ak mam: • os ĽO 155° = 150 alebo 160 a PO 15° = 10 alebo 20 ???

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Bohužiaľ pre nás nie je možné odhadnúť, ktorá hodnota pre Vás bude viac vyhovujúca. Môžeme Vám ponúknuť balenie po 1 kontaktnej šošovke, u ktorého môžete vyskúšať všetky varianty. Ide o individuálnu vec a bohužiaľ jediná možnosť, ako mať 100% istotu je, šošovky vyskúšať. Ak by sme pre Vás mohli niečo urobiť, napíšte nám prosím. Zatiaľ majte pekný deň.

Eliška

Dobrý deň. Chcem sa spýtať keď sú v balení 3 šošovky na 30 dní. Tak jednu šošovku musím vymeniť po desiatich dňoch?

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Kontaktné šošovky majú mesačnú periódu výmeny a týchto 30 dní sa vzťahuje na každú šošovku v balení. Šošovky teda budete meniť až po uplynutí 30 dní. Ak sa budete chcieť spýtať na čokoľvek ďalšie, napíšte nám. Zatiaľ majte pekný deň.

Simona Sujová

Musi byt os zadana na oboch ociach?ked ju mam napisanu len pri lavom oku?

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, vďaka za Váš dotaz. Kontaktné šošovky a ich parametre musíte vybrať podľa typu očnej chyby. Šošovky s osou sa používajú na korekciu astigmatizmu. Ak sa budete chcieť opýtať na niečo iné, napíšte nám. Majte pekný deň.

Simona Sujová

Prosim vas,to zakrivenie je na oboch ociach vzdy rovnake?Dcera ma svoje prve sosovky a chcela by som jej objednat,ale na obale predchadzajucich su na kazdom ine cislo Dakujem

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme za Váš dotaz. Zakrivenie nemusí byť nevyhnutne rovnaké. Záleží na parametroch nameraných od lekára. Oko dokáže určité rozdiely v zakrivení aj v priemere šošovky tolerovať, takže pri výbere šošoviek to nie je najdôležitejší parameter. Ak budete potrebovať poradiť s niečím ďalším, napíšte nám. Zatiaľ majte pekný deň.

Dan Kozel

Vyhovuje mi po všetkých stránkach, či už na šport alebo na denné nosenie.

denda

Výbornééé

EDA

Astigmatické šošovky za super cenu!

Ján Vojtko

Vyhovujú mi po všetkých stránkach, či už na šport alebo na denné nosenie.

Alice Hollá

Objednala som ich už viackrát, dobrá manipulácia, v oku neprekážajú. Vidím s nimi výborne.

Tibor

Lepší pocit ako v iných šošovkách.

Vladimír V.

sosovky su pohodlne nedrazdia oci

Lucia Vojteková

Dobrý deň, už viackrát sa mi šošovky roztrhli počas toho, ako som si ich dávala do oka. Čo robím zle? Je problém v roztoku na šošovky?

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, tento problém by nemal spôsobovať roztok. Chyba môže byť v zachádzaní so šošovkami. Odporúčame vám vyskúšať aplikátor kontaktných šošoviek, ktorý by vám mohol s týmto problémom napomôcť.

Nela

Dobrý deň, aký roztok je k nim najvhodnejší? Môže byť Laim-Care?

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, vhodné sú všetky roztoky určené na mäkké kontaktné šošovky, takže aj Laim-Care.

Jano

dobrá cena, rýchle doručenie, kvalitné šošovky, určite objednám aj nabúce

Erik

príjemné v oku, nedrážia a vydržím v nich aj 12 hod bez problémov

Jarmila

moja dcera pouziva TopVue mesacne a je spokojna, tak som si povedala, ze aj ja vyskusam tuto znacku, ale astigmaticke a nelutujem, uplne mi vyhovuju

Inga

Dobrý deň, čo ak mám os 25°? Ako si mám vybrať?

Odpoveď

info@alensa.sk

Dobrý deň, najlepšie by bolo poradiť sa s očným lekárom, ktorý by Vám zrak premeral a určil, či pre Vás bude lepšia os 20° alebo 30°.