TopVue Air Multifocal (1 šošovka)

6.65 €
99% odporúčaní
Skladom
Kedy odošleme? pondelok 22.4. zvoľte parametre
Vybrať parametre aj pre druhé oko
Pridať k objednávke 7.99 €
Osobný odber (1–3 dni) 1.35 € *
DPD Kuriér (1–2 dni) 2.00 € *
Packeta domov (1–2 dni) 2.50 €
* Doprava zadarmo pri objednávke nad 59.00 €
6.65 €
Darček zdarma v cene až 15.79 € k objednávke nad 60.00 €

Vlastnosti - TopVue Air Multifocal (1 šošovka)

Výrobca: TopVue
BC: 8.60
DIA: 14.20
Obsah balenia: 1 šošovka
ADD PWR: +1.00, +1.50, +2.00, +2.50
Priepustnosť O2: 100 Dk/t
Exspirácia: 24 mesiacov a viac
Za ako dlho vymeniť: 30 dní
Množstvo vody: 45%
Dioptrie: od -12.00 do +6.00
Materiál: Innofilcon A
Spanie so šošovkami: Nie
UV ochrana: Nie
Názov produktu: TopVue Air Multifocal
Hyaluronát Sodný : Áno
Zdravotnícka pomôcka: Áno

Recenzie

99%
61 našich zákazníkov odporúča tento produkt. recenzie nie sú overené

Komentáre (21)

Máte nejaké otázky?
Lena

Dobry den, chcela by som sa opytat, ake parametre kontaktnych sosoviek si vybrat, ak mam dioptrie -1,75 a adiciu na citanie do blizka 1. Je potrebne kupit priamo sosovky s tymito parametrami alebo nieco prepocitat? A ako, prosim, postupovat pri sosovkach, kde sa adicia uvadza len ako LOW do +2.25D, resp. HIGH od +2.50D do +3.00D? Aku dioptriu a ktoru adiciu treba vyberat tu? Ak mam 43 rokov, mozem si vyberat aj sosovky na presbyopiu? Dakujem velmi pekne.

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme sa vyhli nedorozumeniam, radi by sme Vás poprosili o kompletný predpis na okuliare. Môžete nám zaslať kópiu na náš e-mail info@alensa.sk. Akonáhle budeme mať Váš predpis k dispozícii, radi Vám pomôžeme. Zatiaľ prajeme pekný deň.

Anna

Dobrý deň, mám dioptrije do diaľky pravé oko +1,75 cylinder+0,5 os 85° ľavé oko do diaľky +2,25 cylinder +1 os 95 aké si mám kúpiť multifokálne kontaktné šošovky? Ďakujem

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Aby sme Vám mohli vypočítať dioptrické hodnoty pre nákup šošoviek, budeme potrebovať kompletný okuliarový predpis. Napíšte nám, prosím, kompletný zápis (hodnoty na diaľku aj na blízko) vrátane všetkých znamienok +, - alebo =, radi Vám potom pomôžeme. Pokiaľ si nie ste zápisom istá a radi by ste nám ho radšej poslali, môžete nám fotografiu Vášho očného zápisu poslať na e-mail info@alensa.sk. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Denisa

Dobrý deň! Chcem sa opýtať,ak mám okuliare na čítanie s dioptriani pravé oko +1 a ľavé oko +2 , s akými dioptrickymi hodnotami by ste mi odporucili multifokálne šošovky

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za komentár. Aby sme Vám boli schopný vypočítať hodnotu adície, potrebovali by sme poznať dioptrické hodnoty namerané, ako na diaľku, tak na blízku vzdialenosť. Prosím, napíšte nám kompletný zápis vrátane všetkých znamienok (+, - alebo =) na obe vzdialenosti pre obe oči, alebo nám pošlite fotografiu dioptrického zápisu na info@alensa.sk. Potom Vám veľmi radi pomôžeme. Zatiaľ Vám prajeme pekný deň.

Lenka

Dobrý deň, prosim Vás mám pravé oko do ďiaĺky +1.0, ĺavé +1,5, pravé oko do blízka +2.25, ĺavé +2.75. Prosím Vás aké šošovky by boli pre mňa vhodné. Ďakujem.

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Podľa Vášho zápisu by ste potrebovali ku korekcii pravého oka šošovku s hodnotou dioptrie +1,00 a adície +1,25. Ku korekcii ľavého oka by ste potom potrebovali šošovku s hodnotou dioptrie +1,50 a adície +1,25. Kontaktné šošovky TopVue Air Multifocal však ponúkajú hodnotu adície +1,00 alebo +1,50. Vždy sa primárne aplikujú šošovky najprv s nižšou hodnotou adície. To znamená, že by ste teoreticky mali mať ku korekcii pravého oka šošovku s hodnotou dioptrie +1,00 a adície +1,00. Ku korekcii ľavého oka by ste potom potrebovali šošovku s hodnotou dioptrie +1,50 a adície +1,00. Správne by však mal mať každý záujemca šošovky pred nákupom na internete odborne aplikované. Očný špecialista začínajúcemu nositeľovi pomôže, a v prípade, že je teoretický výpočet nevyhovujúci, môže dioptrické hodnoty upraviť tak, aby boli nositeľovi komfortné. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Jaroslav

Dobrý den mám okuliare na čítanie +1,75 adicia +1,5, do dialky vidim dobre, ake šošovky si mam objednať

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Pretože sú Vaše dioptrické hodnoty nižšie, môžete pri nákupe šošoviek zadať dioptrické hodnoty okuliarov. Korekcia multifokálnymi šošovkami je pre mozog náročnejšia. V prípade, že by Vám korekcia alebo šošovky v nejakom smere nevyhovovali, zvážte odbornú aplikáciu šošoviek. Ak by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.

Slavka

Používam multifokalne okuliare už štvrtý rok a uvažujem o šošovkách. Cca pred 15timi rokmi som sosovky nosila ale sfericke, nepotrebovala som multifokaly. Moja hodnota dioptrií okuliarov je pre pravé oko +0,5; cylinder -0,5; os 110 add 2,5. Ľavé oko PLAN; cylinder -0,5; os 70; add 2,5 Ake multifokalne sosovky by ste mi odporučili? Dakujem

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Podľa zápisu máte ľahkú formu astigmatizmu. Pretože sú zatiaľ cylindrické hodnoty nízke, je nutné ich prepočítať na sféru a ku korekcii zraku Vám budú stačiť klasické multifokálne šošovky napr, tieto. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,25 a adície +2,50 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -0,25 a adície +2,50. Tieto šošovky sú mesačné s denným režimom nosenia, a preto budete k šošovkám potrebovať vhodný roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Laim Care. Ak s multifokálnymi šošovkami začínate, aplikujte si ich v prvých dňoch cez víkend či doma po pracovnom dni, aby ste mali pokoj. Ide už o zložitejšiu korekciu zraku, na ktorú si mozog musí privyknúť. Aby adaptácia na nový typ šošoviek bola čo najrýchlejšia, pomáhajte si drobnými pohybmi hlavou v smere pohľadu. Drobné pootočenie hlavou pri pohľade hore, dolu či do strán výrazne uľahčí návyk na nový typ korekcie. V prípade, že by korekcia zraku nebola dobrá, kontaktujte svojho očného špecialistu a požiadajte ho o odbornú aplikáciu multifokálnych šošoviek. Očný špecialista Vám môže počas vyšetrenia upraviť dioptrické hodnoty tak, aby bola korekcia zraku perfektná. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
JanKA

Dobrý deň, prosím o pomoc pri výbere šošoviek- chcela by som si kúpiť multifokálne šošovky, mám dioptrie do diaľky Pravé oko -1,00 a Ľavé -0,75 a do blízky obe oči +0.5. Tiež by som chcela vedieť, či môžem používať súčasne so šošovkami aj ochranné okuliare k počítaču proti modrému svetlu ? Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Pre pravé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -1,00 a adície +1,50 a pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie -0,75 a adície +1,50. Ak s multifokálnymi šošovkami začínate, aplikujte si ich v prvých dňoch cez víkend či doma po pracovnom dni, aby ste mala pokoj, kedže ide už o zložitejšiu korekciu zraku, na ktorú si mozog musí zvyknúť. Aby adaptácia na nový typ šošoviek bola čo najrýchlejšia, pomáhajte si drobnými pohybmi hlavou v smere pohľadu. Drobné pootočenie hlavou pri pohľade hore, dole či do strán výrazne uľahčí návyk na nový typ korekcie. V prípade, že by korekcia zraku nebola dobrá, kontaktujte svojho očného špecialistu a požiadajte ho o odbornú aplikáciu multifokálnych šošoviek. Pretože majú šošovky TopVue Air Multifocal denný režim nosenia, budete k šošovkám potrebovať aj roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Anna Čubanáková

Dobrý deň, mám dioptrie na diaľku práve oko +1,5 ľavé oko +1,25 na blízko práve oko +3,25 ľavé 3,0 aké si mám objednať multifokalne kontaktné šošovky. Ďakujem

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Pre nákup multifokálnych kontaktných šošoviek musíme vypočítať hodnotu adície. Vo Vašom prípade bude adícia pri oboch očiach +1,50, hodnota dioptrie sa však líši. Pre pravé oko budete potrebovať hodnotu dioptrie +1,50 a adície +1,50, pre ľavé oko bude hodnota dioptrie +1,25 a adície +1,50. Pretože ide o mesačné šošovky, nezabudnite si k šošovkám zakúpiť aj vhodný roztok, s ktorým sa budete o šošovky starať napr. Gelone. Ak budete mať ďalšie otázky, neváhajte sa na nás obrátiť. Pekný deň.
svetlana cziganyova

dobryden prajem. potrebovala by so od vas pomoc,ako mam vybrat hodnoty pri multifokalnej kontaktnej sosovky.hodnoty mam od oftalmologa na poukaz.PRAVE oko do dialky: sfericke dioptrie +0,5 ,cylinder dioptria +0,5, os 121 . LAVE oko do dialky:sfericke dioptrie 0,0 ,cylinder: dioptria+0,5 . os 59 Prave oko do blizka: sfericke dioptrie +2,0, cylinder: dioptria +0,5, os121 lave oko do blizka sfericke dioptrie +1,5 , cylinder:dioptria+0,5, os 59. za vasu pomoc velmi pekne dakujem. s pozdravom: Cziganyova

Odpoveď info@alensa.sk
Dobrý deň, ďakujeme Vám za komentár. Podľa zápisu budete pre pravé oko potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,75 a adície +1,50. Pre ľavé oko budete potrebovať šošovku s hodnotou dioptrie +0,25 a adície +1,50. Pretože ide o mesačné kontaktné šošovky, nezabudnite si k šošovkám zakúpiť aj čistiaci roztok napr. Gelone. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám, radi Vám pomôžeme. Pekný deň.
Pavol Staroškovič

Dobrý deň. Chcem sa opýtať...nosím kontaktné šošovky... pravé oko +5,0...ľavé oko +4,0. Donedávna mi vyhovovali do diaľky a aj na čítanie. No a asi pred polrokom sa mi zhoršilo videnie na blízko. Momentálne si na čítanie pomáham okuliarami s dioptriami +1,5 pre obe oči. Ak som správne pochopil, tak teraz by som si mal objednať kont.šošovky s parametrami +5,0...Add. 1,5 a +4,0...Add. 1,5...?

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň Pavol, ďakujeme Vám za za otázku. Aby sme Vám mohli povedať správne hodnoty pre nákup multifokálnych kontaktných šošoviek, potrebovali by sme poznať Vaše aktuálne dioptrické hodnoty. Pokiaľ ste si neboli premerať zrak, tak Vám kúpu multifokálnych šošoviek neodporúčame. Pokiaľ doma máte aktuálny dioptrický zápis, napíšte nám, prosím, Vaše okuliarové dioptrické hodnoty ako na diaľku tak nablízko. Z týchto údajov Vám potom môžeme vypočítať hodnotu adície a prípadne upraviť aj klasické dioptrie podľa tabulky sférickej vrcholovej lámavosti. Pekný deň.

Maroš Smatana

Dobrý den Nosím kontaktné šošovky +5 ľavé oko a +5,5 prave oko ale zistil som ze horsie vidím ked čítam bol som si merať zrak a 1 na čítanie mi vyhovovali tak mal by som záujem o multifokalne šošovky ale nikde nemôžem zohnať aby mali BC. 8.8. DiA14.2 mozem mat aj BC 8.6 lebo take som našiel Dakujem za odpoved

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za komentár. Povolené rozmedzné odchýlky pri veľkostných parametroch sú ± 0,20 mm. Zakrivenie 8,60 mm by Vám teda malo teoreticky sedieť, ale každý uživateľ je ku zmenám inak vnímavý, a preto Vám nedokážeme zaručiť, že Vám šošovky bez výhrad sadnú. Pekný deň.

Ľubica Lehotová

Dobrý deň, pokiaľ nosím do diaľky okuliare s dioptriou -2 a na blízko vidím dobre bez okuliarov (riešila som to jednoducho, keď som potrebovala niečo prečítať, dala som ich z nosa), a teraz mi očný predpísal šošovky -2, ale vôbec nezohľadnil, že keď ich mám v očiach, už nevidím do blízka, môžem si na blízko vykorigovať zrak pridaním +2 dioptrií (s multifokálnymi šošovkami), alebo by tam mala byť nula? neviem, ako to riešiť a odmietam platiť ďalších 50,- EUR za vyšetrenie. Poradíte, prosím

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Je nám veľmi ľúto, že ste s očným špecialistom tento problém nevyriešila. Bez nameraných hodnôt očným špecialistom Vám, bohužiaľ, nemôžeme poradiť. Výpočet správnej adíce vychádza z nameraných hodnôt do diaľky a na blízku vzdialenosť. Takto na diaľku nie sme schopný definovať, aké dioptrické hodnoty Vám dobre skorigujú zrak. Budete, buď musieť navštívit očného lekára, kde by ste za vyšetrenie nemali platiť nič, alebo sa môžete nechať premerať v nejakej očnej optike, kde už je služba, bohužiaľ, spoplatnená. Až budete mať komplexne vyšetrený zrak, budeme Vám schopný poradiť. Ďakujeme Vám za pochopenie. Pekný deň.

Fero

Ako je prosím Vás myslená tá adicia ? Ak napr. určím dioptrie +2.00 a adíciu +1.50 tak dostanem šošovky z rozsahom od +2.00 do +3.50?

Odpoveď info@alensa.sk

Dobrý deň, ďakujeme Vám za otázku. Adícia sa vypočíta z hodnôt nameraných očným špecialistom. Pokiaľ budete chcieť vypočítať hodnoty k nákupu multifokálnych kontaktných šošoviek, napíšte nám Vaše dioptrické hodnoty na diaľku a na blízku vzdialenosť. Hodnota adície je špeciálny parameter multifokálnych šošoviek, ktorý je označovaný tiež ako "prídavok" k videniu do blízka. Pokiaľ by ste mali ďalšie otázky, napíšte nám. Pekný deň.

Erika K.

Super šošovky, príjemné, za dobrú cenu a k tomu rýchle dodanie.

Karel

pre mňa najlepšie šošovky

Eliška Partlova

Kvalitné multifokálne šošovky za super cenu, majú aj väčšie balenia, ktoré objednávam teraz.

ANET

Konečne vidím na blízko i do diaľky!!

Palaugari

Za mna OK.

Bruno

Tento produkt používam už dlhšie a som s ním veľmi spokojný tak nebudem meniť.

Nina

Perfektné šošovky!

Helena

Za túto cenu vynikajúce šošovky, majú možnosť i balenia 3 ks a 6 ks, super!